W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies na stronie internetowej Serwisu NIEWIDOCZNI pod adresem https://www.niewidoczni.org Korzystanie z naszej strony oznacza, że będą one zamieszczane na Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki na Twoim urządzeniu. Dla Twojej wygody nasza strona używa plików cookies po to, aby dostosować serwis do użytkowników, a także w celach statystycznych.

Zrozumienie, integracja i zmiana widzenia niepełnosprawności.

Każda niepełna sprawność to pełnia człowieczeństwa.
Otwórz oczy, umysł i serce - to klucze do zmiany świata na lepsze.

Czcionka: A A+ A++
Resetuj

O nas

Projekt Niewidoczni w ramach Fundacji Widoczni Niewidoczni to inspiracja
do zmian na lepsze, zrozumienie dla równości i akceptacja różnorodności 
– w synergii wszystkich rodzajów sprawności.

Inspirujemy i działamy. 

Zaczynamy tu i teraz, w tej przestrzeni, gdzie każdy ma równe szanse i możliwości, a różnorodność jest doceniana i inspiruje do tworzenia lepszego świata. Współtworzymy społeczeństwo, w którym osoby z niepełnosprawnościami są widoczne, akceptowane i ważne.

Dlaczego NIEWIDOCZNI?

Nazwa naszego projektu wywodzi się z rzeczywistej sytuacji osób z niepełnosprawnościami, które  często czują się i de facto są niejako niewidoczne w społeczeństwie, spotykając się z licznymi barierami, utrudniającymi im pełne uczestnictwo w życiu. Jednak dla nas to słowo nie jest oznaką bezsilności, lecz symbolem walki o widoczność, akceptację i równość dla osób z niepełnosprawnościami. 

Projekt NIEWIDOCZNI dąży do zmiany społecznej perspektywy wobec niepełnosprawności, promując innowacje, integrację i akcesję. 

Symbol oka, który jest częścią naszego logo, ma głębokie znaczenie.

Oczy są narzędziem percepcji, a my pragniemy zachęcić społeczeństwo do uważnego spojrzenia na potrzeby i  potencjał osób z niepełnosprawnościami. Symbol oka w naszym logo symbolizuje również naszą wizję  społeczeństwa bardziej otwartego, świadomego i równego dla wszystkich. 

Projekt NIEWIDOCZNI w ramach Fundacji Widoczni Niewidoczni

Misja społeczna, której się podjęliśmy, to dążenie do poprawy jakości życia osób niepełnosprawnych poprzez promowanie integracji społecznej, rozwój innowacyjnych rozwiązań oraz świadomość siły ekonomicznej osób z niepełnosprawnościami. 

Naszym celem jest równouprawnienie, aktywność społeczna i zwiększenie świadomości obywatelskiej w celu stworzenia bardziej włączającego i zrównoważonego społeczeństwa. 

Trzy filary działania NIEWIDOCZNYCH

Pierwszy to edukacja i zwiększanie świadomości społecznej, realizowane poprzez platformę edukacyjną, publikację bloga oraz organizację działań informacyjnych. 

Drugi filar to współpraca i integracja potencjałów społeczności osób pełnosprawnych i z niepełnosprawnościami – bo wierzymy w siłę synergii. 

Nasze cykliczne hackathony, czyli maratony innowacji, staną się przestrzenią wspólnego tworzenia i rozwijania nowatorskich rozwiązań. Docelowo hackathony staną się inkubatorem innowacji, wspierającym rozwój i skalowanie projektów o wysokim potencjale. Razem zbudujemy społeczeństwo, w którym każda osoba ma równe szansę na rozwój i osiągnięcie swoich celów. 

Trzeci to wspieranie konsumenckie osób z niepełnosprawnościami poprzez promowanie konieczności dostępu do innowacyjnych, ergonomicznych i dobrze zaprojektowanych produktów.

Naszym celem jest aktywizacja społeczna i zwiększanie świadomości na temat siły ekonomicznej osób z niepełnosprawnościami.

Konrad Komar

Członek Zarządu Fundacji Widoczni Niewidoczni

Łukasz Laskowski

Członek Zarządu Fundacji Widoczni Niewidoczni

Paweł Kaczorowski

Członek Zarządu Fundacji Widoczni Niewidoczni

Alex Rainsford

Redaktor wersji angielskiej

Witold Rosiński

Niezależny Konsultatnt IT

Wojtek Kiniorski

Szata graficzna projektu

Bądź z nami. Wprowadzając praktyczne i realne zmiany, tworzymy przyszłość, w której każda osoba ma pełną akceptację i równe szanse, a różnorodność jest tą siłą, która inspiruje do zmieniania świata na lepsze.

Razem tworzymy przyszłość, w której osoby z niepełnosprawnościami mają pełną akceptację
i równe szanse, a różnorodność jest siłą, która inspiruje do tworzenia lepszego świata.


Statut fundacji
Statut
Pobierz

Zostań z nami

Jeśli chcesz być na bieżąco, chętnie od czasu do czasu damy Ci znać, co nowego w naszym projekcie i podeślemy ciekawe tematy do poczytania na blogu.